25 kwietnia 2017
Piknik Obywatelski

Prawie 18 tysięcy mieszkańców Legionowa 26 marca br. wzięło udział w referendum dotyczącym ewentualności rozszerzenia o ich miasto metropolii warszawskiej. Miesiąc później, na pikniku zorganizowanym pod legionowską Areną, dla uczczenia tego święta demokracji, również było tłoczno.

Piknik Obywatelski zorganizowany z okazji sukcesu, jakim były frekwencja i wynik legionowskiego referendum dotyczącego propozycji włączenia do nowego tworu samorządowego roboczo nazywanego Metropolią Warszawską, odbył się 23 kwietnia br., przy Arenie Legionowo. Oczywiście podczas tak ważnego wydarzenia, które zgromadziło duże rzesze mieszkańców, nie mogło zabraknąć stoiska Powiatu Legionowskiego. Pracownicy starostwa zapraszali do wzięcia udziału w konkursach dla dzieci i dorosłych. Można było wygrać powiatowe wydawnictwa – książki, albumy, foldery i mapy. Każdy, kto prawidłowo odpowiedział na wylosowane jedno z wielu konkursowych pytań, miał szansę również na otrzymanie koszulki, czapki, kubka… Wszystkie nagrody oczywiście oznaczone herbem Powiatu Legionowskiego.

Uczestnicy pikniku chętnie odwiedzali stoisko Powiatu Legionowskiego, gdzie czekał na nich konkurs z nagrodami

Nasze stoisko nie było jedyną atrakcją. Czym byłby piknik bez waty cukrowej, popcornu, gofrów i kiełbasek. Te ostatnie można było nabyć za symboliczną złotówkę i upiec na ognisku lub grillu. Najmłodsi piknikowicze oblegali dmuchańce.
Wśród atrakcji były też takie, które przy okazji zabawy promowały zdrowie i ekologię. Kierowcy diesli chętnie korzystali z możliwości sprawdzenia składu spalin emitowanych przez ich samochody. Ciekawą inicjatywą było rozdawanie mieszkańcom sadzonek ziół, krzewów i drzew.

Piknik nie może się udać bez skocznej muzyki. Tę rozrywkę podczas legionowskiego Pikniku Obywatelskiego zapewniły dzieci z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 2, Centrum Artystyczne MetroKultura, oraz grupy Na Luzie, Legionowskie Młode Talenty, Erin, Alexia Dance Studio, a także Gośka Andrzejewska. Do tańca zachęcał Dj Illusion, a gwiazdą, która zgromadziła największą widownię, była discopolowa ekipa After Party.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2017/piknik_obywatelski{/gallery}