4 maja 2017
Pochylnia lepsza od schodów

Uwzględniając niepełnosprawność ruchową wielu pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Legionowie Powiat Legionowski zrealizował inwestycję polegającą na wybudowaniu pochylni przy bocznym wyjściu z tego budynku.

Budowana pochylnia umożliwia pensjonariuszom niepełnosprawnym ruchowo korzystanie z bocznego wejścia i bramy

Przy nowej pochylni, która została wybudowana przed bocznym wejściem (od strony ul. Nowobarskiej) są również klasyczne schody, ale to z uwagi właśnie na niepełnosprawnych ruchowo mieszkańców DPS „Kombatant” Powiat Legionowski zrealizował tę inwestycję. W jej ramach inwestor wykonał: ustawienie palisady wzdłuż biegów pochylni oraz stopni schodów, podbudowę, nawierzchnię z kostki betonowej, barierki wraz z pochwytami dla osób niepełnosprawnych z rur stalowych nierdzewnych, 4-metrową bramę wjazdową. Zanim przystąpiono do budowy wykonano prace rozbiórkowe.
Za realizację tej inwestycji Powiat Legionowski zapłaci wyłonionej w wyniku postępowania administracyjnego firmie WIMAKS Toczydłowski Dariusz kwotę 75 898,49 zł.