4 maja 2017
O drodze na spotkaniu w Beniaminowie

Powiat Legionowski rozpoczął zapowiadaną już w Kurierze inwestycję polegającą na przebudowie drogi nr 4303W łączącej Białobrzegi z Beniaminowem. Prace potrwają do połowy września 2017 r.

Przebudowę powiatowej drogi nr 4303W rozpoczęto od strony Beniaminowa. Ruch na remontowanym odcinku odbywa się wahadłowo

Starosta Robert Wróbel był gościem spotkania wiejskiego z mieszkańcami Beniaminowa. Jednym z omawianych tematów była przebudowywana przez Powiat Legionowski droga nr 4303W na odcinku do ronda w Białobrzegach. Inwestycję wykonuje wyłoniona w wyniku przetargu firma STRABAG Sp. z o.o. Prace rozpoczęły się 19 kwietnia br., a zostaną zakończone najpóźniej w połowie września 2017 r.
W spotkaniu wiejskim uczestniczyli również gospodarze – wójt gminy Nieporęt Maciej Mazur, przewodniczący rady Eugeniusz Woźniakowski i sołtys Beniaminowa Mariusz Rasiński. Starostę Roberta Wróbla merytorycznie wspomagał naczelnik wydziału inwestycji w starostwie Paweł Zając. Przedstawiciele samorządów wysłuchali wniosków kilkudziesięciu mieszkańców i odpowiedzieli na ich pytania.
W ramach inwestycji Powiat Legionowski wykona: położenie nowej nakładki i stworzenie pobocza (dostosowanego do planowanej przez gminę Nieporęt ścieżki rowerowej), poszerzenie jezdni: na prostych odcinkach drogi - do 6,5 m, na łukach – do 7 m, remont nawierzchni pętli autobusowej w Białobrzegach. Przedstawiciele starostwa przypomnieli, że w przypadku tego projektu zostanie zastosowany wysoki standard rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa – wydłużone separatory na przejściach dla pieszych uniemożliwią piratom drogowym wyprzedzanie na pasach. W tym miejscu jezdnia będzie miała szerokość 8 m. Na niebezpiecznych łukach w okolicy fortu w Beniaminowie droga będzie poszerzona do 7,2 m.
Ważną informacją jest również fakt, że wykonawca daje 60-miesięczną gwarancję na wykonanie usługi, zgodnie z zawartymi w umowie zaleceniami Powiatu Legionowskiego. Wykonanie zadania ma kosztować 3 171 138,84 zł.