18 maja 2017
Rafał Ziomek ze srebrem

Rafał Ziomek, beneficjent stypendium sportowego Starosty Legionowskiego, jako reprezentant Polski wystartował w zawodach Pucharu Świata w szermierce na wózkach w Holandii. Zdobył srebrny medal  w turnieju drużynowym.

Reprezentujący Polskę i Powiat Legionowski Rafał Ziomek zdobył srebrny medal w turnieju drużynowym  floretu, podczas Pucharu Świata w szermierce na wózkach, który odbył się w weekend 13-14 maja br., w holenderskiej miejscowości Stadskanaal. Po drodze do finału Polacy pokonali reprezentację Japonii 45:22 oraz Ukrainy 43:42.
W turnieju indywidualnym w szabli Rafał Ziomek zajął wysokie 8. miejsce przegrywając walkę o medal z aktualnym mistrzem paraolimpijskim. W całych mistrzostwach Polska reprezentacja zdobyła siedem medali.