29 maja 2017
Zapraszamy na urodziny u Konopnickiej

Z okazji 175. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej – patronki Liceum w Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących w Legionowie – zapraszamy na uroczystości, których główna część odbędzie się 4 czerwca br.

Impreza będzie podzielona na części – oficjalną i rozrywkową. Na pierwszą zapraszamy mieszkańców o godz. 13, przed wejściem do szkoły od strony ul. marsz. J. Piłsudskiego. Kolejna część rozpocznie się pół godziny później, z drugiej strony budynku, w okolicy boiska ze sztuczną nawierzchnią.

Część oficjalną otworzy wspomnienie o Marii Konopnickiej oraz odśpiewanie dwóch piosenek z jej słowami. Kulminacyjnym momentem będzie odsłonięcie przez starostę Roberta Wróbla i prezydenta Romana Smogorzewskiego wykonanej z brązu ławeczki, na której zasiądzie posąg Marii Konopnickiej.

O godz. 13.30, na boisku szkolnym i terenie wokół niego będzie miało miejsce wręczenie nagród za udział w konkursach: plastycznym, literackim, konkursie na mema i matematycznym oraz część rozrywkowa, a w jej trakcie gra miejska „Krasnoludki są na świecie”. Dla łasuchów przygotowane zostaną słodkie przekąski i kiełbasa z grilla. Zapraszamy również do stoiska ze zdrową żywnością. Pozostałe atrakcje to kącik literatury dla dzieci, konkursy i loteria z nagrodami. Mieszkańcy będą mogli też wziąć udział w rywalizacji sportowej w kilku konkurencjach.

Jubileuszu 175. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej jest okazją do organizowania wielu wydarzeń nawiązujących do tego święta. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali dla legionowskich przedszkolaków inscenizację na bazie książki „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”. Wciąż  w dolnym szkolnym holu można zwiedzić wystawę „Portret Marii Konopnickiej”, a przed nami przedstawienie „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, które 13 czerwca br. obejrzą przedszkolaki w legionowskim Miejskim Ośrodku Kultury.

Organizatorem uroczystości, które odbędą się 4 czerwca, jest Powiat Legionowski. Współorganizatorami – Województwo Mazowieckie, Miasto Legionowo, Liceum im. M. Konopnickiej w Legionowie, Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie, Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie. Imprezę objął patronatem Marszałek Województwa Mazowieckiego.