1 czerwca 2017
Legionowski Teatr Jednego Wiersza

31 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Legionowie odbyły się prezentacje przygotowane przez uczniów legionowskich szkół i przedszkoli w ramach konkursu „Legionowski Teatr Jednego Wiersza”. Była to pierwsza edycja konkursu.

Patronat nad konkursem objęli starosta legionowski Robert Wróbel oraz prezydent miasta Legionowo Roman Smogorzewski.

Celem konkursu było promowanie czytelnictwa wśród uczniów, integracja międzyszkolna, kształtowanie umiejętności prezentowania się na scenie oraz promowanie twórców Powiatu Legionowskiego. W jury zasiedli Hanna Niewiadomska – legionowska poetka, autorka zbioru wierszy pt. „Bajczytanki Pani Hanki”, Marek Dąbrowski – legionowski poeta i karykaturzysta, autor książki pt. „Mity i legendy ziemi legionowskiej” oraz Agnieszka Maniakowska – nauczycielka języka angielskiego, tłumacz przysięgły, pasjonatka poezji dziecięcej. Przedmiotem konkursu było opracowanie w małej formie teatralnej wybranego wiersza i zaprezentowanie go na scenie.

Zmagania kokursowe obserwował wicestarosta Jerzy Zaborowski (w środku)

Laureatami zostali:
Kategoria I – szkolne i przedszkolne oddziały „0” i klasy pierwsze:
Miejsce I – Przedszkole Miejskie nr 2
Miejsce II – Przedszkole Miejskie nr 1
Miejsce III – Szkoła Podstawowa nr 8

Kategoria II – klasy drugie i trzecie
Miejsce I – Szkoła Podstawowa nr 1
Miejsce II – Szkoła Podstawowa nr 7
Miejsce III – Szkoła Podstawowa nr 4

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, w szczególności nauczycielom, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie grup. Mamy nadzieję, że w jeszcze większym gronie spotkamy się w kolejnej edycji konkursu.