20 czerwca 2017
Rusza budowa ronda na skrzyżowaniu Al. Róż i Al. Legionów

20 czerwca Powiat Legionowski wprowadził wykonawcę na budowę ronda przy skrzyżowaniu Al. Róż i Al. Legionów. Prace zostaną zrealizowane do końca sierpnia. Nowe rondo ułatwi mieszkańcom korzystającym z legionowskiego tunelu szybsze i bezpieczniejsze dotarcie do celu podróży.

Tak duża inwestycja drogowa niestety wiąże się z utrudnieniami dla kierowców. Dlatego Powiat Legionowski zaplanował jej realizację w okresie wakacyjnym, kiedy natężenie ruchu na ulicach jest relatywnie dużo mniejsze. Nowe rondo zostanie oddane do użytku jeszcze przed końcem sezonu urlopowego, w drugiej połowie sierpnia.

Na czas budowy zaplanowano zmiany w organizacji ruchu drogowego, które będą obowiązywały od 23 czerwca br. Kierowcy chcący dojechać do tunelu z kierunku ulic Suwalnej i Cynkowej (od strony Osiedla Młodych) na rondzie skręcą w Al. Legionów, a następnie ulicą Wyszyńskiego dotrą do ul. Bandurskiego, która doprowadzi do Al. Róż. Tę sama trasę, ale oczywiście w odwrotnym kierunku, pokonają zmotoryzowani podążający w stronę Osiedla Młodych i drogi wojewódzkiej 632.

Zmiana w organizacji ruchu w trakcie budowy ronda