20 czerwca 2017
Zawodnik „Delfina” Mistrzem Polski

Wracający po długiej przerwie Michał Perl, pierwszy zawodnik reprezentujący UKS „Delfin”  Legionowo, zdobył dwa medale Mistrzostw Polski w zawodach Masters.

W dniach 16-18 czerwca na olimpijskiej pływalni WUM w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters. W rywalizacji wzięło udział ponad 500 zawodników  w poszczególnych kategoriach wiekowych. Reprezentantem Delfina był Michał Perl. Mimo tego, że był to debiut tego zawodnika po prawie trzy letniej nieobecności, zaznaczył on swój udział bardzo dobrymi występami.

Michał Perl w zawodach Masters zdobył dwa medale Mistrzostw Polski. Wywalczył najwyższe podium na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz brązowy medal na 50 m stylem dowolnym w kategorii wiekowej 20-24.

Legionowianin startował w trzech różnych konkurencjach, jakimi były 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym oraz na swoim "królewskim" dystansie czyli 50 m stylem klasycznym. Pierwszego dnia zawodów odbył  się wyścig na 50 m stylem dowolnym, w którym Michał uzyskał czas 24,77sek. co pozwoliło sklasyfikować go na trzeciej pozycji, zdobywając brązowy medal. Drugiego dnia zawodów nasz zawodnik walczył na dystansie 50 m stylem motylkowym. Niestety zabrakło mu trochę szczęścia i Michał skończył wyścig na czwartej pozycji z czasem 27,25 s. Ostatniego dnia zawodów nasz reprezentant startował w swojej dawnej koronnej konkurencji, a mianowicie na dystansie 50m stylem klasycznym. Michał całkowicie zdeklasował swoich rywali i zdobył tytuł Mistrza Polski z czasem 30,44 s.

Po zawodach Michał powiedział:

„To był mój debiut po prawie trzy letniej przerwie. Nie ukrywam, że już od dłuższego czasu brakowało mi dreszczyku emocji, chęci rywalizacji jakie dają zawody, a w szczególności Mistrzostwa Polski. Postanowiłem, że wrócę do pływania Masters, czyli nie zawodowego ale tak samo ekscytującego. Miałem krótki okres na przygotowanie, ale udało się wywalczyć dwa medale Mistrzostw Polski Masters. Na sam początek myślę, że jest nie najgorzej. Już w listopadzie odbędą się Zimowe Mistrzostwa Polski i tam myślę, że dam się ponieść odrobinie fantazji i wystartuje jeszcze w większej ilości konkurencji, starając się oczywiście o zdobycie jak największej ilości medali”