26 czerwca 2017
Boisko IV generacji w Serocku

Po powrocie z wakacji, czyli we wrześniu 2017 uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku będą cieszyli się nowym boiskiem sportowym IV generacji do gry w piłkę nożną, które Powiat Legionowski wybuduje przy ich szkole. Trwa postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy tej inwestycji.

Przygotowano już projekt boiska sportowego do gry w piłkę nożną, które jeszcze przed końcem tegorocznych wakacji wybuduje Powiat Legionowski przy budynku Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku. Przy realizacji tej inwestycji zostanie zastosowana murawa z sztucznej trawy IV generacji. Inwestycja zakłada tez budowę ogrodzenia i montaż piłkochwytów, urządzenie mini terenu rekreacyjnego przy boisku z urządzeniami siłowni zewnętrznej, ławkami, koszami na śmieci oraz terenem utwardzonym i terenem do obsiania trawą. Nowa technologia jest nawierzchnią łatwiejszą w utrzymaniu, a przede wszystkim dającą większy komfort gry. Jej zastosowanie wpływa również na zmniejszenie liczby kontuzji dzięki mniejszemu obciążeniu stawów skokowych i kolanowych.

Już wkrótce w tym miejscu powstanie nowoczesne boisko

Boisko będzie miało wymiary 40x20 m. Będzie ono wyposażone w dwie bramki aluminiowe przenośne o wymiarach 5x2 m. Za nimi zainstalowane zostaną piłkochwyty o wysokości 5 m z siatki polipropylenowej. W ramach inwestycji, obok boiska Powiat wybuduje zewnętrzną siłownię. Będą ją tworzyły: orbitrek, biegacz, wypychacz i twister. Zaplanowano również montaż elementów tzw. małej architektury. Rowerzyści będą mogli korzystać z dwóch 6-stanowiskowych stojaków na rowery. Zainstalowane zostanie 6 ławek wolnostojących o profilach stalowych oraz 4 kosze na śmieci. Cały teren będzie oświetlony za pomocą energooszczędnej instalacji.
Boisko zabezpieczy estetyczne ogrodzenie. Zaprojektowany został także dojazd z betonowej kostki brukowej o grubości 8 cm koloru szarego. Chodniki będą wybudowane z betonowej kostki brukowej koloru żółtego o grubości 6 cm. Inwestycję zakończy posadzenie 7 tuj, żywopłotu i obsianie wolnych przestrzeni gruntowych trawą. Powiat zabezpieczył na jej realizację środki finansowe w wysokości 600 tys. zł.