14 sierpnia 2017
Bezpłatne warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

Rusza kolejna edycja bezpłatnych szkoleń z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, finansowanych przez Powiat Legionowski w ramach zadania publicznego pod nazwą „Szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy na terenie powiatu legionowskiego”. Najbliższe szkolenie odbędzie się już 21 sierpnia br. Zapisy trwają.

Zajęcia, w maksymalnie 20-osobowych grupach, będą obejmowały teoretyczny i praktyczny trening trwający jednorazowo 5 godzin. Prowadzone będą przez doświadczonych ratowników medycznych z Centrum Szkolenia Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK w Warszawie. Jedno ze spotkań będzie dotyczyło szkolenia z udzielania pierwszej pomocy noworodkom i starszym dzieciom. Uczestnicy kursu otrzymają zaświadczenia wydane przez ZG PCK. Organizatorem zajęć jest Oddział Rejonowy PCK w Legionowie. Zapisy pod numerem telefonu 606 – 717 – 996.

Harmonogram szkoleń:
21 sierpnia br., godz. 9.00 – 14.00, Zegrze, ul. Juzistek 2
11 września br., godz. 9.00 – 14.00, Zegrze, ul. Juzistek 2
18 września br. godz. 8.30 – 14.00, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, ul. Pułtuska 35, które będzie poświęcone pomocy przedmedycznej dzieciom
9 października br. 9.00 – 14.00, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie, Królowej Jadwigi 11
23 października br. 9.00 – 14.00, Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie, ul. Targowa 73 A