17 sierpnia 2017
Zając znów pobiegnie

Przed nami druga, jesienna edycja dobroczynnego biegu z cyklu ,,Pomaganie przez Bieganie” pod nazwą „II Bieg Zająca - Chotomów 2017”. Organizatorem wydarzenia jest  Fundacja Active Life przy wsparciu Powiatu Legionowskiego.

Na 9 września br. zaplanowano kolejną w powicie imprezę biegową. Uczestnikiem może zostać każdy bez względu na wiek czy stan zdrowia. Formuła zawodów jest prosta. Aby hasło „Pomaganie przez bieganie” mogło zostać zrealizowane, niezbędny jest aktywny udział sprawnych biegaczy w 10 km biegu przełajowym. Zapisy do biegu głównego gwarantują bezpłatny start osobie niepełnosprawnej. Dla uczestników z tej grupy zaplanowano niespełna 2 km odcinek, który mogą przebyć z pomocą wolontariusza fundacji Active Life tzw. „zająca”. Osobisty opiekun udzieli zawodnikowi wsparcia pomagając przebyć całą, leśną trasę. Dodatkowo organizatorzy zaplanowali bieg dla młodzieży na dystansie 1000 m oraz 200 m „bieg zajączka” dla najmłodszych.

Zawody odbędą się na malowniczych terenach powiatu legionowskiego. Pragnieniem organizatorów jest, aby wydarzenie miało charakter aktywnego wypoczynku oraz rodzinnego i rekreacyjnego spotkania mieszkańców województwa mazowieckiego oraz wszystkich lubiących tę formę ruchu.

Program:
8:00 - Otwarcie biura zawodów
10:30 - 200 m bieg Zajączka dla najmłodszych
10:45 - 1 000 m bieg młodzieżowy
11:40 - Wspólna rozgrzewka przed biegiem głównym oraz biegiem z zającem
12:00 - 2 000 m BIEG Z ZAJĄCEM (dla osób niepełnosprawnych)
13:00 - 10 000 m BIEG GŁÓWNY
15:00 - Przewidziany czas na dekorację zwycięzców

Zapisy do biegu głównego oraz biegu z wolontariuszem na: www.zmierzymyczas.pl

Celem fundacji Active Life jest pomoc osobom niepełnosprawnym, zwłaszcza chorym na stwardnienie rozsiane (SM). Popularyzacja aktywności fizycznej ma za zadanie zwrócić uwagę opinii publicznej na fakt, że ruch jest jedną z form efektywnej walki z SM.

Trasa II Biegu Zająca