23 sierpnia 2017
Pierwszy Konkurs Żywności Tradycyjnej

Starosta Robert Wróbel objął patronatem pierwszą edycję Konkursu Żywności Tradycyjnej „Mazowsze od kuchni”. Uczestnictwo w kulinarnej rywalizacji można zgłaszać do 1 września br. Finał konkursu odbędzie się dwa dni później, w Woli Kiełpińskiej.

W pierwszym Konkursie Żywności Tradycyjnej „Mazowsze od kuchni” można wystartować w każdej z trzech kategorii: prosto z pieca (wyroby piekarnicze i cukiernicze), słoiki nie tylko na zimę (przetwory owocowe, warzywne, mięsne i inne), swojskie napitki (nalewki, nastójki, miody i wina). Jury oceni nie tylko smak, ale również wygląd i estetykę podania.
Konkurs odbędzie się 3 września br., na placu przy kościele pw. św. Antoniego w Woli Kiełpińskiej w ramach corocznego Święta Darów Ziemi gminy Serock. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Konkurs został objęty patronatem starosty Roberta Wróbla. Głównym organizatorem jest redakcja legionowskiego To i Owo.

Dodatkowe informacje, m.in. formularz zgłoszeniowy i regulamin, dostępne są na stronie http://jarmark24.pl/mazowsze-od-kuchni