21 września 2017
Kultura nocą

Za nami trzecia edycja legionowskiej Nocy Kultury. Powiatowa Instytucja Kultury także przyłączyła się do akcji. W sobotę 16 września br., siedzibę PIK odwiedziło blisko sto osób, dla których przygotowano warsztaty orgiami oraz monodram Mirelli Gliwińskiej „Błękitna Róża. Opowieści o miłości”.

W siedzibie Powiatowej Instytucji Kultury zorganizowano warsztaty orgiami. Trudną sztukę artystycznego składania papieru próbowali opanować zarówno dorośli, jak i dzieci. Fot. Romuald i Spółka

Noc Kultury to nie tylko wydarzenia w PIK-u. Mnóstwo atrakcji przygotowano z tej okazji także w innych legionowskich placówkach. Mieszkańcy mogli wybrać zwiedzanie na własną rękę lub skorzystać ze specjalnie uruchomionych na ten dzień kulturalnych autobusów. W Poczytalni na odwiedzających czekały warsztaty kodowania i programowania, pokazy taneczne oraz atrakcje dla najmłodszych. Finałowy koncert muzyki elektronicznej zagrał Tomek Laxa. Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie zaproponował trzy wydarzenia w trzech lokalizacjach – wystawę malarstwa Jadwigi Wolskiej w filii przy ul. Targowej, koncert pianistyczny Wojciecha Kruczka w sali widowiskowej ratusza oraz program „Usłyszeć taniec” łączący flamenco, muzykę irlandzką i jazz, który zaprezentowano w parku im. Solidarności. Muzeum Historyczne w Legionowie zaprosiło do zwiedzania wystaw z przewodnikiem oraz udziału w warsztatach plastycznych. Swoje podwoje dla zwiedzających otworzyła także Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.

Zważywszy na popularność Nocy Kultury, można przypuszczać, że impreza na stałe wpisze się do legionowskiego kalendarza wydarzeń kulturalnych i w przyszłym roku jej miłośnicy spotkają się po raz czwarty.