21 września 2017
Promyki podbiły Koreę

Zespół Tańca Ludowego „Promyki” z Wieliszewa wziął udział w Cheonan World Dance Festival, odbywającym się w Korei Południowej. Nasi tancerze zdobyli II miejsce w towarzyszącej wydarzeniu paradzie oraz wyróżnienie w konkursie tańców międzynarodowych. Współorganizatorem wyjazdu był Powiat Legionowski.

Wieliszewskie „Promyki” były jedynym reprezentantem Polski na Cheonan World Dance Festival. Tancerze zaprezentowali światu nasz piękny folklor taneczny odnosząc ogromny sukces na imprezie

Dzięki „Promykom” o powiecie legionowskim jest głośno nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Cheonan World Dance Festival jest jedną z najważniejszych imprez kulturalnych w Korei Płd. Biorą w niej udział reprezentacje ze wszystkich zakątków świata prezentując swój taneczny dorobek kulturalny. Festiwal składa się z kilku kategorii konkursowych oraz wielu wydarzeń towarzyszących. Na kilka dni miasto Cheonan staje się światową stolicą tańca. W tamtejszym parku Samgeori rozstawiono trzy sceny, na których bez przerwy prezentowały się formacje i soliści walczący o miano najlepszych. Teren wypełniły też stoiska z lokalnymi potrawami i rękodziełem.
Jednym z głównych wydarzeń festiwalu była wielka parada (Street Dance Parade), zorganizowana w samym centrum miasta. Na jej potrzeby zamknięto główną ulicę, którą tanecznie przemierzali uczestnicy festiwalu prezentując swoje umiejętności. Krakowiak w wykonaniu „Promyków” skradł serca publiczności i jurorów. Polacy zdobyli II miejsce, ustępując jedynie reprezentacji Peru. Pięknym zwieńczeniem parady był pokaz sztucznych ogni, które rozświetliły nocne niebo nad Cheonan. Po festiwalu udało się także odbyć wycieczkę do Seulu, gdzie nasza reprezentacja zwiedziła największe atrakcje południowokoreańskiej stolicy.