26 września 2017
Wędrówka z Polską Walczącą

Kolejna wycieczka szlakiem Polski Walczącej przed nami. W najbliższą sobotę, 30 września proponujemy wędrówę z przewodnikiem trasą zieloną. Wymarsz z Zamostek Wólczyńskich, gdzie znajduje się pomnik poległych Strzelców Kaniowskich. Zapraszamy. Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami, młodzież i dorosłych. W trakcie wycieczek przeprowadzone zostaną tematyczne mini konkursy z wiedzy o historii powiatu, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody z logo Powiatu Legionowskiego. Dodatkowo przebycie tras będzie stwarzało możliwość ubiegania się o jeden z trzech stopni odznaki turystycznej Szlaku Polski Walczącej.

Organizatorzy zadbali o dowóz bezpłatnym autokarem uczestników z miejsca zbiórki, tj. spod Areny Legionowo, na początek trasy wymarszu do Zamostek Wólczyńskiech. Stamtąd piechurzy pokonają blisko 13 km trasy idąc szlakiem przy pomniku poległej załogi polskiego bombowca "Łoś", przez piękne tereny leśne obok Dębu Jana Kazimierza, Fortów w Beniaminowie i cmentarza żołnierzy radzieckich aż do mogiły nieznanego żołnierza na Nowolipiu. Z końca trasy marszu turystów odwiezie do Legionowa autokar.

Wycieczki z przewodnikami zaplanowane są również w następne soboty: 14-10 wieliszewska, 28-10 jabłonowska i 11-11 legionowska. Szczegóły kolejnych tras podamy w terminie późniejszym. Zapraszamy. Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy odbywają się telefonicznie pod nr + 48 66 16 16 430 (p. Maciej Modrzejewski z ZHP) i 22 764 0 595 (powiat) oraz na e-mail: maciej.modrzejewski@zhp.net.pl lub szlak@powiat-legionowski.pl

Organizator: Chorągiew Stołeczną ZHP Hufiec Legionowo i Powiat Legionowski

Regulamin

Formularz zgłoszenia

Turystyczny Szlak Patriotyczny "Polski Walczącej" na terenie powiatu legionowskiego powstał w 2014 roku dzięki pozyskaniu przez Starostwo Powiatowe w Legionowie środków unijnych.