27 września 2017
Prestiżowa nagroda dla Muzeum

Muzeum Historyczne w Legionowie otrzymało II nagrodę za wystawę stałą pt. Dzieje Legionowa 1877–1990 w XI Konkursie „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”, organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.                       

O tytuł najciekawszej wystawy, najlepszej imprezy lub wydawnictwa muzealnego ubiegało się aż 86 zakwalifikowanych projektów z całego Mazowsza. Wystawa stała pt. Dzieje Legionowa 1877–1990 przedstawia historię miasta, od jego początków związanych z uruchomieniem stacji kolejowej w 1877 r., aż do transformacji ustrojowej z lat 1989–1990. Na wystawie zaprezentowano ponad 360 zabytków, a także przedwojenne kroniki filmowe.

 

Od lewej: Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik, Bożena Żelazowska - Przewodnicząca Kapituły Konkursu, Wicemarszałek - Wiesław Raboszuk, Dyrektor Muzeum Historycznego w Legionowie - dr hab. Jacek Szczepański wraz z pracownikami Muzeum podczas wręczania nagrody za II miejsce w konkursie "Mazowieckie Zdarzenie Muzealne - Wierzba" w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze 21 września 2017 r.


Jury doceniło innowacyjność projektu oraz jego wartości edukacyjne. Istotą ekspozycji jest popularyzacja wiedzy na temat lokalnej historii w oparciu o oryginalne eksponaty. Walory wystawy zostały dostrzeżone także przez legionowian. Przez ostatni rok zwiedziło ją już ponad 3,5 tys. osób. Ekspozycja została dostosowana do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Zapraszamy do odwiedzenia legionowskiego Muzeum i obejrzenia nagrodzonej wystawy.