28 września 2017
Naukowy weekend w Jabłonnie

W dniach 23-24 września br., w Jabłonnie odbył się XXI Festiwal Nauki. Współorganizatorem imprezy był Powiat Legionowski.
Ponad 50 współorganizatorów i blisko 130 projektów tematycznych czekało na uczestników spragnionych potężnej dawki wiedzy.

Teren parku gęsto zasiedliły namioty placówek naukowych, szkół, instytucji, stowarzyszeń i fundacji, a w pałacowych wnętrzach odbywały się ciekawe wykłady i prezentacje. Odwiedzający mieli okazję samodzielnie przeprowadzić testy i doświadczenia, porozmawiać ze specjalistami z różnych dziedzin nauki oraz wykonać podstawowe pomiary parametrów życiowych i poznać zasady pierwszej pomocy przedmedycznej. Co kryje się we wnętrzu lodowca? Jak wygląda praca archeologa? Czy konserwacja dzieł sztuki jest trudna? Czy robotom coraz bliżej do ludzi? Jak jeździ się samochodem elektrycznym? Odpowiedzi na te i mnóstwo innych pytań przestały być zagadką. Na imprezie nie mogło zabraknąć stoiska Powiatu Legionowskiego, w którym tradycyjnie zorganizowano konkurs wiedzy o regionie.

Festiwal Nauki w Jabłonnie to wyjątkowa okazja do zdobycia wiedzy i poznania nowinek z różnych dziedzin nauki w jednym miejscu i czasie

Festiwal Nauki to inicjatywa rektora Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej i Prezesa Polskiej Akademii Nauk. Pierwszy Festiwal zorganizowano w 1997 roku. Tegoroczna edycja Festiwalu została dofinansowana ze środków Województwa Mazowieckiego w ramach projektu Powiat Legionowski – Stolica Kultury Mazowsza 2017.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2017/festiwal_nauki_2017{/gallery}