31 sierpnia 2010
Konkursy, pokazy, gastronomia

Zapraszamy mieszkańców Legionowa w piątek 3 września do udziału w pikniku rodzinnym z okazji otwarcia drogi powiatowej 1825W - ulicy Sobieskiego. Do zdobycia cenne nagrody konkursowe!

Zabawę rozpoczynamy o godz. 18.00 na terenie targowiska miejskiego, a o 19.00 w pobliżu skrzyżowania przebudowanej drogi z ulicą Piłsudskiego nastąpi oficjalne otwarcie drogi.

Foto

Ulica Sobieskiego jest jednym z najbardziej newralgicznych, jeśli chodzi o komunikację, odcinków w Legionowie. Dlatego tak ważne było jej usprawnienie i zapewnienie bezpiecznego ruchu, zwłaszcza pieszych użytkowników. Przebudowa tej drogi była jedną z największych inwestycji pod względem dofinansowania w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w 2010 roku w Województwie Mazowieckim.

Cała inwestycja kosztowała ponad 6 mln złotych i obejmowała odcinek od Rycerskiej do Norwida. Rozbudowane zostały 4 skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i ciągami pieszo-rowerowymi. Inwestycja została sfinansowana z udziałem środków z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach NPPDL w kwocie 3 mln złotych, środków z budżetu Powiatu Legionowskiego w kwocie 1,5 mln oraz środków z budżetu Miasta Legionowo w kwocie 1,5 mln złotych.

Podczas pikniku 3 września odbędzie się m.in.:

KONKURS ROWEROWY
Starostwo Powiatowe w Legionowie wspólnie z Legionowską Strażą Miejską zorganizuje wyścig rowerowy SLALOMEM dla dzieci w wieku 7-8 lat, 9-10 lat, 11-13 lat. Dla zwycięzców konkursu, w każdej kategorii wiekowej, przewidziano nagrody rzeczowe – rowery! Warunkiem udziału wszystkich uczestników będzie odpowiednie zabezpieczenie (kask oraz ewentualnie ochraniacze). Młodsi uczestnicy powinni uzyskać zgodę rodziców (w formie pisemnej).

KONKURS PLASTYCZNY
Starostwo Powiatowe w Legionowie wspólnie z Legionowską Strażą Miejską zorganizuje konkurs dla dzieci pod hasłem „bezpiecznie na drodze”. Do wygrania kask i ochraniacze rowerowe.
Dla wyróżnionych w konkursach przewidziano nagrody pocieszenia w postaci powiatowych gadżetów.

POKAZY
W programie przewidziano pokazy bezpiecznej jazdy, pokazy wozu strażackiego, motocykli policyjnych i samochodu straży miejskiej oraz karetki pogotowia ratunkowego.

STOISKA promocyjne, m.in. Powiatu Legionowskiego, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego.

Zapraszamy!