31 sierpnia 2010
Zapuzzlowaliśmy powiat

Wakacje się skończyły, a wraz z nimi nasz konkurs. Już 5 września dowiemy się, kto jest najbardziej zapuzzlowaną osobą w powiecie

Podczas trwania pierwszej w historii Gry Powiatu Legionowskiego, od 7 czerwca do 28 sierpnia na terenie powiatu ukryliśmy 12 elementów układanki. Żeby je odnaleźć wystarczyło rozwiązać 12 zagadek, które co tydzień zamieszczaliśmy na portalu jezioro.zegrzynskie.pl.
Elementy układanki zostały rozmieszczone po całym powiecie legionowskim. Duży nacisk położony został na perłę naszych terenów – Jezioro Zegrzyńskie. To właśnie wokół niego rozmieściliśmy najwięcej puzzli. „Schowaliśmy” je na Barce przy Dzikiej Plaży w Nieporęcie, w Pałacu Zegrzyńskim, w bazie WOPRu, w Warszawiance oraz w Szkole Podoficerskiej w Zegrzu. Osoby puzzlujące udało nam się przyciągnąć na organizowane w powiecie 3. Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Samorządów w Piłce Nożnej Mazovia Cup 2010, które odbywały się m. in. na nowo otwartym orliku w Jabłonnie oraz na święto gminy Nieporęt, do Portu Jachtowego Nieporęt. Ponadto kolejne elementy można było odnaleźć w Muzeum Historycznym w Legionowie, Urzędzie Gminy Jabłonna, Gminnym Centrum Kultury w Łajskach, a także w zakładzie fotograficznym Studio 13 na serockim rynku i Samodzielnym Publicznym Zakładzie Lecznictwa Otwartego w Legionowie.

Puzzle

Puzzlujących było wielu, ale główna nagroda jest tylko jedna. Otrzyma ją osoba, która zebrała wszystkie 12 elementów i najlepiej odpowie na 12 pytań dotyczących miejsc, w których ukryte zostały puzzle. Certyfikat Zapuzzlowanego otrzyma więc osoba, która podczas trwania konkursu wykazała się sprytem, cierpliwością i wytrwałością, a podczas finału udowodni, że zna turystykę powiatu oraz jego historię. Starania przyniosą wymierne efekty, ponieważ do wygrania są atrakcyjne nagrody: weekend dla dwojga w Pałacu Zegrzyńskim, karnet dla dwojga do wykorzystania w aqua parku w Warszawiance, obiady na Barce nad Jeziorem Zegrzyńskim, akcesoria rowerowe ufundowane przez firmę BDC BIKE Banaszek Duda Company, oraz rodzinne zdjęcia wykonanie w zakładzie fotograficznym Studio 13 w Serocku.

Dla miłośników zagadek, którzy nie brali udziału w grze Zapuzzlowani, przygotowaliśmy mini konkurs, w którym wygrać można pakiet gadżetów powiatowych. Wystarczy rozwiązać poniższą zagadkę, a odpowiedź przesłać na adres konkurs@powiat-legionowski.pl. Nagrodę otrzyma osoba, która rozwiązanie prześle 15 września, najbliżej godz. 18:00.

W sercu Mazowsza leży to miejsce,
To najpiękniejszy zakątek w Polsce.
Tu 100 tys. osób już mieszka,
A liczba ta jest coraz większa.
Tu jest już wszystko:
Woda i lasy,
Stolica blisko.
To jest najlepsze miejsce na świecie.
Wy tu żyjecie, więc gdzie jest, wiecie.