26 października 2017
Uczyli jak ratować

W poniedziałek 23 października br. w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które sfinansował Powiat Legionowski w ramach realizacji zadania publicznego.

W zajęciach udział wzięły 22 osoby, mieszkańcy powiatu oraz uczniowie z PZSP. Szkolenie zabezpieczał Oddział Rejonowy PCK w Legionowie. Teoretyczny i praktyczny trening prowadziły ratowniczki medyczne z mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK w Warszawie z Centrum Szkoleniowego. Po zakończeniu szkolenia wszyscy uczestnicy zgodnie potwierdzili fachowość prowadzonych zajęć, miłą atmosferę i chęć wzięcia udziału w kolejnych szkoleniach.