14 grudnia 2017
Kiermasz świąteczny w ratuszu

Poszukiwacze bożonarodzeniowych ozdób i bibelotów oraz wielbiciele rękodzieła drugi weekend grudnia spędzili w atrium legionowskiego ratusza, gdzie odbywał się Świąteczny Kiermasz Sztuk Różnych.

Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem wśród mieszkańców. Ręcznie wykonane ozdoby i bibeloty to doskonały przepis na stworzenie w domu świątecznego klimatu

Z możliwości zaprezentowania mieszkańcom swoich wyrobów skorzystało blisko sześćdziesięciu wystawców, także spoza powiatu legionowskiego. Dominowały produkty związane z tematyką świąt Bożego Narodzenia – oczy cieszyły kolorowe bombki, aniołki choinki i stroiki. Wielbiciele sztuki handmade mieli ponadto okazję podziwiać oraz nabyć ręcznie wykonane przedmioty codziennego użytku, wiklinowe ozdoby, malowane figurki, kolorowe mydełka i świece oraz fantazyjne przytulanki dla maluchów. W zatrzęsieniu różności nie zabrakło wyrobów ceramicznych oraz coraz bardziej zyskującej na popularności biżuterii z kamieni półszlachetnych. Uwagę zwracały także wykonane na drutach swetry, szale i czapki, które idealnie sprawdzą się na zimowe chłody. Kiermasz to dla wystawców nie tylko szansa na wypromowanie swojej działalności, ale także okazja do branżowego spotkania, rozmowy i wymiany doświadczeń.
Kiermasz tradycyjnie zorganizowała Pracownia Sztuk Różnych, działająca od 2011 roku w Legionowie inicjatywa artystyczna, oferująca warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz skupiająca lokalnych twórców rękodzieła. Wydarzenie patronatem objął Starosta Legionowski.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2017/kiermasz_sztuk_swiateczny{/gallery}