13 grudnia 2017
Mikołaj odwiedził dzieci z rodzin zastępczych i osoby niepełnosprawne

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie tradycyjnie już zorganizowało mikołajki dla osób niepełnosprawnych z legionowskiego Koła Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski oraz dzieci i wychowanków pieczy zastępczej.

Święty Mikołaj miał pracowity dzień w starostwie. Rozdał prezenty 250 dzieciom z rodzin zastępczych i blisko 70 niepełnosprawnym uczestnikom zabawy

Tegoroczne spotkania mikołajkowe odbyły się 8 grudnia w auli starostwa powiatowego. Organizatorzy zadbali o prawdziwie świąteczny nastrój oraz przygotowali mnóstwo atrakcji w postaci zabaw i konkursów prowadzonych przez animatorów oraz słodkiego poczęstunku. Nie mogło oczywiście zabraknąć Świętego Mikołaja, który rozdawał prezenty, pozował do wspólnych zdjęć i cierpliwie wysłuchiwał najskrytszych marzeń. Ogromnym powodzeniem cieszyło się malowanie buziek, skręcanie balonów oraz fotobudka, dzięki której wyjątkowe chwile mogły zostać uwiecznione na zawsze. Największą atrakcją mikołajek dla osób z niepełnosprawnością była zabawa muzyczna, poprowadzona przez wodzireja oraz karaoke. Z kolei dzieci wychowujące w rodzinach zastępczych entuzjastycznie przyjęły występ iluzjonisty, który do magicznej zabawy zaprosił wszystkich uczestników.
Mikołajki dla dzieci z rodzin zastępczych i osób niepełnosprawnych są doskonałą formą integracji, a opiekunom dają możliwość poznania się, wymiany spostrzeżeń i doświadczeń oraz pozyskania wsparcia.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2017/mikolajki_pcpr_2017{/gallery}