19 grudnia 2017
Boiska odebrane

Powiat Legionowski zakończył budowę boisk sportowych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku. Oba obiekty zostały już oddane do użytku społeczności szkolnych.

Dzięki zastosowanym przy obu inwestycjach rozwiązaniom, młodzież zyskała przestrzeń nowoczesną i spełniającą wysokie standardy. Na zdjęciu boisko przy PZSP w Legionowie

Wielofunkcyjne boisko sportowe przy PZSP w Legionowie oficjalnie oddano do użytku 30 listopada br. Koszt tej inwestycji to blisko 900 tys. zł. Nowe boisko posiada bramki do piłki ręcznej, kosze oraz osprzęt do siatkówki. Pokryto je wytrzymałą nawierzchnią poliuretanową typu sandwich. Wykonano również wiatę na rowery i oświetlenie. Dotychczas lekcje wf-u na Targowej odbywały się w niewielkiej sali gimnastycznej lub na okolicznych obiektach sportowych. Te niedogodności sprawiały, że ciężko było prowadzić zajęcia na zadawalającym uczniów i nauczycieli poziomie.

Z kolei uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku zyskali boisko sportowe IV generacji do gry w piłkę nożną, na którego budowę Powiat Legionowski przeznaczył ponad 660 tys. złotych. Inwestycja została odebrana 4 grudnia br. Ogrodzone i oświetlone boisko o wymiarach 40x20 m pokryto sztuczną trawą, gwarantującą łatwiejsze utrzymanie nawierzchni oraz zapewniającą większy komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Wyposażenie boiska stanowią także dwie przenośne bramki. Za boiskiem zainstalowano piłkochwyty o wysokości 5 m z siatki polipropylenowej. Nieopodal zagospodarowano miejsce na zewnętrzną siłownię. Całość dopełniają elementy małej architektury - ławeczki, kosze na śmieci i stojaki na rowery.