11 sierpnia 2010
Modlińska w Budowie

Trwa remont ulicy Modlińskiej i Zegrzyńskiej w Jabłonnie. Zmodernizowano już część pasa drogowego i wybudowano parkingi wzdłuż Modlińskiej.

To niewątpliwie jedna z najważniejszych inwestycji w tym roku. Po wybudowaniu obwodnicy Jabłonny, ul. Modlińska stała się drogą gminną zatem wykonanie jej remontu było priorytetem. Zniszczona droga wymagała gruntownej naprawy i dlatego od kilku tygodni jest modernizowana. Prace rozpoczęły się na odcinku rondo S1 – budynek poczty przy ul. Modlińskiej. W pierwszej kolejności zagospodarowano pobocza gdzie wybudowano parkingi, nowe zatoki autobusowe i wykonano rowy odwadniające. W dalszej kolejności nawierzchnia drogi została sfrezowana i pokryta nakładką asfaltową.

W tym tygodniu prace są prowadzone w centrum Jabłonny. Na wysokości budynku urzędu gminy powstaje nowe przejście dla pieszych z azylem, a na odcinku od poczty do skrzyżowania ul. Modlińskiej z ul. Zegrzyńską włącznie, zrywana jest stara nawierzchnia drogi. Tu również pojawi się nakładka asfaltowa.

Remont obejmie również modernizację ul. Zegrzyńskiej, gdzie kilka tygodni temu została wykonana kanalizacja.

Źródło: jablonna.pl