11 sierpnia 2010
SZANTY nad ZALEWEM po raz szósty

Jak co roku z początkiem sierpnia rozpoczynamy odliczanie do chwili, na którą czekają miłośnicy muzyki folk, a w szczególności szanty z całego kraju - w dniach 21 - 22 sierpnia zapraszamy nad Jezioro Zegrzyńskie na VI już edycję Wieliszewskiego Festiwalu Folkowo-Szantowego SZANTY nad ZALEWEM.

Szanty na Zalewem to impreza ogólnopolska mająca na celu spotkanie z muzyką folk - w szczególności muzyką żeglarską, organizowana na jednej z plaż położonych nad Zalewem Zegrzyńskim w Wieliszewie, promująca zarówno kulturę żeglarską jak i walory turystyczne regionu.

Występujące w dotychczasowych 5. edycjach festiwalu zespoły stanowią krajową czołówkę wykonawców muzyki folk i szanty (m.in. Zejman i Garkumpel, EKT Gdynia, 4 Refy, Perły i Łotry, Banana Boat, Smugglers, Ryczące Dwudziestki, Mechanicy Szanty, Żywiołak) ściągając do Wieliszewa fanów z całej Polski. Młody festiwal spotkał się z uznaniem ogólnopolskiego środowiska szantowego trafiając do zestawień najważniejszych szantowych wydarzeń w kraju. Szanty Nad Zalewem są jedynym tej rangi wydarzeniem promującym muzykę i kulturę żeglarską na Mazowszu.

Od trzeciej edycji formułę Festiwalu rozszerzono o konkursowy przegląd amatorskich zespołów folkowych i szantowych (przesłuchania odbywają się w tawernie "Gniazdo Piratów" na warszawskim Żoliborzu, ich zwycięzcy prezentują się publiczności drugiego dnia festiwalu w Wieliszewie). W ramach Festiwalu swoją amatorską, ale pełną zaangażowania twórczość prezentują już tradycyjnie uczestnicy międzynarodowego obozu Workcamp - młodzież z całego świata, która rokrocznie gości w Gminie Wieliszew.
Tegoroczny skład, który w dniach 21-22 sierpnia ściągnie do Wieliszewa: Carrantuohill (folk celtycki), Mechanicy Szanty (folk marynistyczny/szanta), Sąsiedzi (folk bretoński), Kapela Na Dobry Dzień (łemka folk/jazz/rock), Mordewind (szanta/rock marynistyczny), Konoba (folk afrykański), Morże Być (rock marynistyczny), Phono Faber (rock marynistyczny), Jak wolność to wolność (folk) - gwarantuje niezapomniane muzyczne przeżycia. Zapraszamy - przybywajcie z całymi rodzinami. Zapewniamy wspaniałą, rodzinną zabawę. Imprezę poprowadzi znany i lubiany mazowiecki pirat Tomek EMERYT Lenard.

PROGRAM 2010:

sobota 21.08.:

16:00 - zabawy międzynarodowe (program dla dzieci przygotowany przez WORK CAMP)

17:00 - Morże być
18:40 - Konoba
20:00 - Sąsiedzi
21:40 - Carrantuohill

niedziela 22.08.:

W godzinach 9:00 - 13:00 w warszawskiej tawernie „Gniazdo piratów” odbędzie się Przegląd konkursowy dla szantowych kapel amatorskich. Szczegóły w załączeniu.

11:00 - zabawy międzynarodowe (program dla dzieci przygotowany przez WORK CAMP)

12:00 - Kapela na dobry dzień
13:40 - Phono Faber
15:10 - WORK CAMP
15:30 - LAUREAT KONKURSU
16:10 - Mordewind
17:50 - Jak wolność to wolność
19:30 - Mechanicy Szanty

Wstęp na Festiwal - co warte podkreślenia - jest wolny.

UWAGA niezmotoryzowani - w celu ułatwienia dotarcia nad Jezioro Zegrzyńskie od strony Warszawy i Legionowa uruchomiliśmy bezpłatne bezpośrednie połączenie autobusowe na trasie Warszawa Gdańska (oznaczony plakatami przystanek przy ul. Słomińskiego) - Legionowo (pętla ZTM przy ul. Sowińskiego) - Wieliszew (plaża przy ul. 600-lecia). Oznakowane plakatami i szantową tabliczką KURS na WIELISZEW autobusy firmy TRANSLUD kursować będą o następujących porach:

SOBOTA 21 sierpnia:

z Wa-wy Gdańskiej - 14:00, 16:00

powrót z Wieliszewa Plaży - 23:30

NIEDZIELA 22 sierpnia:

z Wa-wy Gdańskiej - 10:00, 12:00, 14:00

powrót z Wieliszewa Plaży - 21:30, 22:00

Na terenie Festiwalu znajdą się również:

Pole namiotowe IGLOPOLIS - dla wszystkich chętnych do nocowania na plaży udostępniamy bezpłatne, chronione pole namiotowe z dostępem do przenośnych toalet i umywalek. Dla nocujących na polu namiotowym istnieje możliwość zaparkowania samochodu w bezpośrednim jego sąsiedztwie - po odebraniu odpowiedniego identyfikatora u starosty IGLOPOLIS. Pole działać będzie od godz. 16:00 w sobotę 21 sierpnia do godz. 6:00 w poniedziałek 23 sierpnia.

Pomost pływający - bezpłatny pomost do cumowania łodzi.

Wypożyczalnia sprzętu wodnego - otwarta od godz. 10:00 do zmierzchu w sobotę i niedzielę.

Na plaży również atrakcje dla dzieci (dmuchańce i trampoliny), konkursy nie tylko rodzinne, stoiska handlowe i promocyjne.

ZAPRASZAMY!

Ośrodek Kultury w Wieliszewie