6 marca 2018
VII Dni Osób Niepełnosprawnych wystartowały

Rozpoczął się kolejny rok wydarzeń poświęconych twórczym spotkaniom, konkursom i przeglądom oraz sportowej rywalizacji, których bohaterami są osoby niepełnosprawne wspierane przez nauczycieli i najbliższych. 1 marca br. w sali widowiskowej legionowskiego ratusza zainaugurowano VII Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego.

DON

Jury będzie miało twardy orzech do zgryzienia, prezentacje były, bowiem przygotowane w najdrobniejszym szczególe, a artyści szczerze zaangażowani i przejęci

W legionowskim ratuszu zgromadzili się ci, którym bliska jest działalność na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych: dzieci i młodzież, ich rodziny, pedagodzy i przyjaciele. Ponadto wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych z Michałem Kobrzyńskim członkiem zarządu Powiatu Legionowskiego oraz Piotrem Zadrożnym zastępcą prezydenta miasta Legionowo na czele.
Założeniem wydarzeń, które będą odbywały się w trackie Dni Osób Niepełnosprawnych jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu niepełnosprawnych. Wyjście poza mury placówek oświatowych czy opiekuńczych ma przyczyniać się do wzajemnego poznania, zrozumienia i tworzenia partnerskich relacji.
Pozytywny odbiór i przyjazna atmosfera motywuje do wytężonej pracy i pokonywania własnych ograniczeń. Spotkania są także okazją do wymiany doświadczeń i opinii dotyczących różnych sposobów włączania osób niepełnosprawnych w główny nurt życia społecznego. To także okazja by instytucje, stowarzyszenia i fundacje działające, na co dzień na rzecz osób dotkniętych niepełnosprawnością zaprezentowały swoją pracę na zewnątrz.
Po uroczystym wstępie i inauguracyjnym koncercie rozpoczął się wstęp zespół i solistów w ramach Przeglądu Małych Form Teatralnych i Muzycznych. Laureatów poznamy już 15 marca podczas VII Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2018/DON_2018{/gallery}