7 marca 2018
Bajecznie zdrowy konkurs

W dniach 21-22 lutego br. dzieci z powiatowych szkół i przedszkoli już po raz dziewiąty rywalizowały w konkursie teatralnym „Zdrowie w Bajce”.

Tegoroczna edycja konkursu tradycyjnie odbyła się w sali widowiskowej legionowskiego ratusza. Wzięły w niej udział 32 grupy z placówek przedszkolnych i szkolnych. Uczestników podzielono na trzy kategorie wiekowe, w ramach których prezentowali autorskie występy o tematyce zdrowotnej. Mali artyści podeszli do zadania niezwykle profesjonalnie i kreatywnie, a początkową tremę szybko zastępowały uśmiech i dobra zabawa. Nie bez znaczenia była, dodająca otuchy, obecność wychowawców oraz gorący doping rodziców, którzy troskliwie wspierali swoich podopiecznych i z dumą podziwiali efekty wspólnej, wielotygodniowej pracy. Hasło tegorocznej edycji było bardzo na czasie, w związku z pojawiającymi się prawie każdego dnia alertami smogowymi i brzmiało: „Zdrowie powietrze wokół nas”.

1zdrowie

Zwycięzcy w kategorii „Przedszkola” z ZSP w Woli Kiełpińskiej podbili serca widowni i starosty Roberta Wróbla

Wszystkie prezentacje charakteryzowała kolorowa i bajeczna oprawa z dużą dawką humoru. Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana. Wszyscy uczestnicy konkursu z rąk starosty Roberta Wróbla, p.o. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego Sylwii Patejuk oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w Legionowie Mariusza Borkowskiego i członka zarządu Powiatu Legionowskiego Michała Kobrzyńskiego otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe w postaci zabawek i gier.

2zdrowie

Najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu są prawdziwymi ekspertami od zdrowia i spraw związanych z zanieczyszczeniem powietrza

Konkurs ma na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych i właściwych nawyków higienicznych oraz pogłębienie świadomości na temat zdrowego trybu życia wśród najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Format cieszy się niesłabnącą popularnością z uwagi na fakt, że w atrakcyjny sposób łączy ze sobą walory edukacyjne, aktywność artystyczną i dobrą zabawę.
Organizatorami konkursu byli Wydział Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Legionowie, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Legionowie oraz klasa III G Szkoły Podstawowej nr 7 w Legionowie.

Laureaci konkursu:

KategoriaPrzedszkola:

I miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Kiełpińskiej, Zadbamy o świat.

II miejsce - Przedszkole Miejskie nr 1 im. Marii Kownackiej w Legionowie, Smok i smog.

III miejsce - Niepubliczne Przedszkole „Bajkowy Dom” w Jabłonnie, Bajka o smogu.

KategoriaZerówki:

I miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Kiełpińskiej, Antysmogowcy.

II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Zegrzu, Jak duszek Piecuszek u Ani w piecu palił.

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliszewie, Maniuś, co ty narobiłeś?

KategoriaKlasy I-III:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Legionowie, Zdrowe powietrze.

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Legionowie, Skok na smog.

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 7 im. VII Obwodu „Obroża” A w Legionowie, Pszczoły wiedzą lepiej.

Galeria dzień pierwszy

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2018/zdrowie_w_bajce{/gallery}