21 lipca 2010
Kasa dla Powiatu

W centrum kongresowym Warszawianka 21 lipca 2010 roku została podpisana umowa o dofinansowanie projektu „Przebudowa drogi powiatowej nr 1802W w Gminie Serock”.

Foto

W imieniu Zarządu Województwa Mazowieckiego umowę podpisali: Ludwik Rakowski Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Marcin Kierwiński Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego oraz Wiesław Raboszuk Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Powiat Legionowski reprezentowali: Jan Grabiec – Starosta Legionowski oraz Janusz Kubicki – Wicestarosta.

Realizacja inwestycji nie byłaby możliwa bez wsparcia Urzędu Marszałkowskieg

Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu III, Działania 3.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu to 13 906 798,35 zł, kwota wydatków kwalifikowanych to 13 465 898,73 zł a kwota dofinansowania to 11 446 013,91 złotych.

W ceremonii podpisania umowy uczestniczyli Radni Powiatu Legionowskiego
Foto
Po podpisaniu umowy Powiat może wystąpić z wnioskiem o płatność

Powiat Legionowski, ze środków wspólnotowych w ramach POKL, realizuje obecnie również projekt "Powiatowe przedszkole – wspieranie rozwoju dzieci z autyzmem oraz dzieci niepełnosprawnych intelektualnie i z niepełnosprawnościami sprzężonymi”. Całkowita wartość projektu 815 832,66.

W dniu 10 grudnia 2010 roku Powiat Legionowski wystąpił z końcowym wnioskiem o płatność. Wniosek został pozytywnie zaakceptowany, kwota przekazana i tym samym zakończyła się realizacji projektu „Przebudowa drogi powiatowej w Gminie Serock”.