W drogę z Wiosennym Czarowaniem
8 maja 2018
W drogę z Wiosennym Czarowaniem

Za nami IX Harcerski Festiwal Piosenki „Wiosenne Czarowanie”. Pod hasłem „W drogę z nami”, wspólnie ze społecznością harcerską bawili się mieszkańcy naszego powiatu. Współorganizatorem wydarzenia tradycyjnie był Powiat Legionowski.

Pierwszego dnia imprezy harcerze i zuchy zorganizowali spontaniczny performance i kradnąc z rąk władz miasta oraz powiatu symboliczny klucz, wzięli we władanie legionowski ratusz na czas festiwalu. Od piątku do niedzieli (20-22.04) Legionowo brzmiało muzyką i śpiewem. Tegoroczna myśl przewodnia: „W drogę z nami” nawiązywała do ekologicznej i bezpiecznej turystyki, którą organizatorzy festiwalu niezmiennie propagują.

 wiosenne

Zuchom udało się odnaleźć prezydenta Romana Smogorzewskiego, starostę Roberta Wróbla i członka zarządu Michała Kobrzyńskiego, odebrać im klucz do miasta i na czas festiwalu zawładnąć ratuszem

Piątek był Dniem Zuchowym. Do występów zaproszone zostały również grupy przedszkolne. Ta formuła znakomicie sprawdza się od lat i otwiera dzieciom furtkę zarówno do występów scenicznych, jak i harcerstwa. Występy angażowały do śpiewu i tańca nie tylko małych artystów, ale także liczną publiczność. Wieczorem w ratuszu odbył się koncert zespołu Bory, a w nocnym kinie festiwalowym zaprezentowano film „Ptaki Ptakom” w reż. Pawła Komorowskiego z muzyką Wojciecha Kilara, opowiadający o bohaterstwie harcerzy we wrześniu 1939 roku.

Kolejny dzień przyniósł kolejne muzyczne zmagania. W sobotę w Szkole Podstawowej nr 1 prezentowały się zespoły w konkursowej kategorii harcerskiej. W ratuszu natomiast trwały przesłuchania w kategorii open. Ten dzień uwieńczył koncert zespołu EKT Gdynia.

wiosenne2

Konkurs piosenki to stały punkt w programie festiwalu. Rozśpiewana rywalizacja, jak co roku, była zacięta i wyrównana

Niedzielę harcerze rozpoczęli tradycyjnie Mszą świętą. Jak co roku nie mogło także zabraknąć Wielkiego Tańca Belgijskiego, który harcerze i mieszkańcy odtańczyli wokół ronda przed ratuszem punktualnie o godzinie 10.09, podkreślając tym samym, że to dziewiąta odsłona festiwalu. Następnie przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród, występy laureatów kategorii harcerskiej i open oraz koncert zespołu „YESKIESIRUMEM”, który zakończył festiwal.

belgijka

Belgijka odtańczona wokół ronda przy ratuszu wstrzymała nie tylko ruch aut. Przechodnie zatrzymywali się przyglądając się eksplozji radości, a niektórzy dołączali do okręgu

„Wiosenne Czarowanie” to okazja do spotkania wypełnionego muzyką, radością i dobrą zabawą oraz do integracji środowiska harcerskiego. Dla uczestników spotkania to niezapomniane przeżycie owocujące nawiązaniem nowych przyjaźni, dające poczucie wspólnoty i misji.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2018/wiosenne_czarowanie{/gallery}

 

LAUREACI:


KATEGORIA OPEN:
1. HGA "Liminis Prolis"
2. Julia Fiedorw
3. Con Passione Chór SP 47 w Lublinie
wyróżnienia: Con Passione

KATEGORIA HARCERSKA
1. 21 WDH ,"Puszcza"
2. 31 Drużyna Starszoharcerska "Ukryci"
3. Zastęp "Zdobywcy" 27 WDH im. J. Kukuczki|
wyróżnienia: Ania Orczyk, Weronika "Wichura" Gmurek, "Czwartaki" 27 WDH im. J. Kukuczki

KATEGORIA ZUCHOWA
1. 66 GZ "Leśni Ludzie"
2. 22 GZ "Podniebni Podróżnicy"
3. 24 GZ "Mali Apacze"

KATEGORIA PRZEDSZKOLNA:
1. Grupa Przedszkolna "Wesołe Nutki"
2. Rączykonie (z Akademii Zucha)
3. Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Legionowie

KATEGORIA AUTORSKA:
1. Pacrutuas

NAGRODA ZA OSOBOWOSC SCENICZNA:
1. Martyna Ordak
2. 34 DHNS,"Warsztaciaki"