Strażackie świętowanie
28 maja 2018
Strażackie świętowanie

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie oraz druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego regionu, jak co roku w maju, obchodzili swoje święto. Powiatowy Dzień Strażaka to doskonała okazja do podsumowań, podziękowań i wyróżnień.

Uroczystości zainaugurowano Mszą św. w intencji strażaków, z udziałem pocztów sztandarowych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu, którą odprawiono w kościele pw. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie. Następnie pododdziały przemaszerowały pod siedzibę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Mickiewicza, gdzie odbył się uroczysty apel z udziałem przedstawicieli Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej PSP, Województwa Mazowieckiego, władz samorządowych, Wojska i Policji. W trakcie uroczystości strażakom wręczono akty mianowania na wyższe stopnie, medale za zasługi dla pożarnictwa, odznaki „Wzorowego Strażaka” oraz nagrody Starosty Legionowskiego i Prezydenta Miasta Legionowo za pełną gotowość do niesienia pomocy, niezłomność, konsekwencję i godny naśladowania upór w działaniu.

Z ramienia Powiatu Legionowskiego w uroczystościach wziął udział wicestarosta Jerzy Zaborowski, który w imieniu Zarządu Powiatu oraz lokalnej społeczności życzył strażakom i ochotnikom wytrwałości oraz pomyślności w codziennej służbie, a także podziękował za ich pracę i ofiarność.

Obchody zakończyła parada samochodów pożarniczych ulicami miasta.