Popołudnie w zaczarowanym ogrodzie
28 maja 2018
Popołudnie w zaczarowanym ogrodzie

Integracyjny plener malarski „Chodź, pomaluj mój świat” jest stałym punktem w programie obchodów Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego. W tym roku uczestnicy malowali swoje wyobrażenia o zaczarowanym ogrodzie.

 

Aby zrealizować temat przewodni pleneru, trudno o lepszą lokalizację niż ogród Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Legionowie. Za pędzle chwycili podopieczni Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity w Legionowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej OPS, Zespołu Szkół w Łajskach, Koła Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski TPD i Środowiskowego Domu Samopomocy z Serocka. We wspólnym malowaniu wzięło udział 36 osób, którym towarzyszyli wolontariusze i bliscy. Powstało kilkanaście zaczarowanych obrazów, które szersza publiczność będzie miała okazję podziwiać przechadzając się ul. Jagiellońską na wysokości numerów 69 i 71 – prace zawisną na ogrodzeniach PZSiPS oraz DPS „Kombatant”. - Dni Osób Niepełnosprawnych są okazją, dla nas organizatorów i dla mieszkańców powiatu, do okazania szacunku wszystkim osobom niepełnosprawnym. Czynimy to między innymi poprzez organizowanie im przestrzeni do twórczej realizacji, za pośrednictwem której osoby niepełnosprawne akcentują swoją obecność w społeczeństwie i wyrażają chęć uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. Przed nami kolejne wydarzenia w ramach obchodów Dni Osób Niepełnosprawnych - 8 czerwca zaprosimy podopiecznych na Dzień w Muzeum Historycznym, a 1 lipca na Muzealne Warsztaty Integracyjne – wyjaśnia Jerzy Jastrzębski, prezes Fundacji „Promień słońca”.
Kierownikiem artystycznym wydarzenia była malarka Barbara Retmaniak, organizatorka warsztatów plastycznych przygotowujących uczestników do udziału w plenerze. Artystom i woluntariuszom czas umilał znany legionowski tenor Marek Pawłowicz.

Plener zorganizowali Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i MOK Legionowo przy współpracy pozostałych organizatorów VII Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego.