Partnerstwo na rzecz rozwoju
28 maja 2018
Partnerstwo na rzecz rozwoju

O potrzebach społecznych, możliwościach gospodarczych i nawiązywaniu współpracy dyskutowali uczestnicy konferencji "Partnerstwo lokalne na rzecz ożywienia gospodarczego w powiecie legionowskim", która odbyła się 11 maja w Jachrance.

 

To pierwsze z pięciu zaplanowanych spotkań mających na celu zainicjowanie oraz rozwój współpracy pomiędzy lokalnymi przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi. - W ramach partnerstwa lokalnego każdy podmiot, bez względu na to który sektor reprezentuje, odgrywa ważną rolę w tworzeniu warunków zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego powiatu. Podmioty ekonomii społecznej, takie jak nasze Powiatowe Centrum Integracji Społecznej, realizują zadanie przygotowywania nowych pracowników do wejścia na lokalny rynek pracy i zasilenia naszych pracodawców – wyjaśnia dyrektor PCIS Dorota Wróbel-Górecka.

- Założeniem przedsięwzięcia jest między innymi diagnoza potrzeb społeczno-gospodarczych we wszystkich sektorach działających na terenie powiatu i wypracowanie konkretnych projektów, które będziemy realizować w ramach tworzonego partnerstwa lokalnego. W spotkaniu udział wzięli m.in. reprezentanci jednostek samorządu terytorialnego, edukacji, pomocy społecznej, opieki, zdrowotnej, kultury, przedsiębiorcy, lokalne firmy oraz organizacje pozarządowe, działające na rzecz społeczności lokalnej. Dlatego jestem głęboko przekonana, że ta współpraca międzysektorowa zaowocuje działaniami, z których skorzystają nie tylko lokalne podmioty, instytucje i organizacje, ale również mieszkańcy naszego powiatu - mówi Elżbieta Szczepańska, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie

Konferencję, której patronował Starosta Legionowski, zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Legionowie. Następne spotkanie w ramach tej inicjatywy już 27 czerwca w Wieliszewie. Zapraszamy.