14 maja 2010
Bajka znowu zdrowa

Dzieciom z przedszkoli i podstawówek z powiatu legionowskiego czwartkowy poranek upłynął pod znakiem zdrowia. W tym roku konkurs „Zdrowie w bajce” przeniósł się na deski sali widowiskowej legionowskiego ratusza.

Ubiegłoroczna edycja konkursu pokazała, jak dużym zainteresowaniem cieszy się tematyka prozdrowotna wśród najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Jurorzy mieli pełne ręce roboty przy czytaniu i ocenianiu bajek tworzonych przez dzieci. Tym razem organizatorzy (Powiat Legionowski, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legionowie i Niepubliczne Przedszkole „Przy Lesie” w Legionowie) postanowili umożliwić maluchom zaprezentowanie talentu aktorskiego. Przedmiotem konkursu zostało więc stworzenie przedstawienia na temat zdrowia oraz zaprezentowanie go podczas festiwalu „Zdrowie w bajce”.

Dziesięć zespołów podzielone zostało na dwie kategorie: „Przedszkolaki” oraz „Klasa 0 i klasy I-III”. Sala widowiskowa pękała w szwach, a dzieci pięknie recytowały, tańczyły i śpiewały, aby wypaść jak najlepiej przed srogim wzrokiem jury. Podczas krótkiej przerwy nabierały sił jedząc słodkie bułeczki, które przygotowała Piekarnia Hetmańska oraz pijąc soczki otrzymane dzięki uprzejmości hurtowni Markus Bis.

Jury miało bardzo twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie przedstawienia były wyjątkowe i niepowtarzalne, a wszystkie dzieci wypadły świetnie. Po długich naradach przedstawione zostały następujące wyniki:

Kategoria „Przedszkolaki”:
I miejsce: Przedszkole Miejskie nr 1 w Legionowie za „Bajkę o zdrowiu i dzieciach w naszym przedszkolu”
II miejsce: Przedszkole Miejskie „Tęczowa 6” z Legionowa za „Receptę na zdrowie”
III miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Kiełpińskiej za „Nasze zdrowie w naszych rękach”
Wyróżnienie: Przedszkole Samorządowe w Łajskach za „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”
Wyrożnienie: Przedszkole Miejskie nr 7 w Legionowie za przedstawienie „Pij Mleko”

Foto
Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Legionowie wraz z opiekunką odbierają nagrody

Kategoria „Klasy 0 i klasu I-III”:
I miejsce: Niepubliczne Przedszkole „Bajkowy Dom” za przedstawienie „Bo to była taka bajka”
II miejsce: Przedszkole Samorządowe w Serocku za „Urodziny Królewicza”
III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Legionowie za „Królestwo Pychotka”
Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie za „Zdrowie w bajkach”
Wyróżnienie: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Kiełpińskiej za przedstawienie „Oliwka w krainie czarów”

Foto
Klasa O przedszkola Bajkowy Dom w Jabłonnie

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspaniałe występy a zwycięzcom gorąco gratulujemy.
Zapraszamy ponownie za rok!

Zapraszamy rownież do obejrzenia zdjęć z imprezy, które znajdziecie Państwo tutaj:http://www.jezioro.zegrzynskie.pl/pl/galeria/gallery-14