12 maja 2010
Lotos na podium

Ludowy Klub Sportowy Lotos w Jabłonnie zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w ostatni weekend w Glinojecku.

W dniach 7-9.05.2010 r. w Glinojecku szesnastoosobowa ekipa juniorów młodszych z Lotosu wzięła udział w XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Od pierwszego dnia zawodów lotosiaki dawali popis swoich umiejętności wciąż zaznaczając swą obecność na matach tych zawodów, gdzie rozegrana została większość konkurencji.

Karolina Fabisiak po wspaniałych walkach zdobyła srebrny medal w kategorii wagowej powyżej 57kg, a Klaudia Szczepaniuk wygrała układy formalne I dan oraz walki w kategorii wagowej do 57kg.

Drugiego dnia pozostała rywalizacja w trzech konkurencjach walk i w każdej z nich zawodnicy Lotosu doszli do finału. Tak więc Natalia Pająk zdobyła srebrny medal w walkach w kat. wagowej do 45kg, Konrad Jakubowski zdobył złoty medal w walkach w kat wag do 66kg, Piotr Dominiak zdobył brąz w walkach w kategorii wagowej powyżej 66kg, a Marek Grabowski zdeklasował konkurencję walk pow 66kg, wygrywając każdą z walk znaczną liczbą punktów i ostatecznie wygrywając tę konkurencję.

Klaudia Szczepaniuk została najlepszą zawodniczką XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wszyscy pozostali zawodnicy, którzy nie zdobyli miejsc medalowych wykazali się ogromnym duchem walki, a jeśli nawet zostali pokonani to nieznaczną liczbą punktów i w wysokiej klasyfikacji rankingowej.

W zawodach udział wzięło 241 zawodników z 49 klubów w Polsce reprezentując aż 16 województw.Ekipa Lotosu zdobyła 77 punktów w klasyfikacji generalnej, co dało Klubowi pierwsze miejsce. Oprócz Lotosu na podium stanęli: KS Wrocławska Akademia Taekwon-do – 56 pkt., Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do – 51 pkt.