16 kwietnia 2010
Eko-nauczyciele

W dniach 12-13 kwietnia br. w auli Starostwa Powiatowego w Legionowie odbyły się warsztaty „Program ekozespołów, czyli szkolna kampania ekologicznego stylu życia na rzecz ochrony klimatu”.

Warsztaty zorganizowane i przeprowadzone zostały przez prezesa Fundacji GAP Polska Zdzisława Nitaka.

prezes Fundacji GAP Polska, Zdzisław Nitak

Do udziału w dwudniowym szkoleniu zaproszono nauczycieli ze wszystkich placówek oświatowych z terenu Powiatu Legionowskiego. Nauczyciele otrzymali dyplomy Instruktorów ekologicznego stylu życia oraz zdobyli wiedzę do nauczania dzieci i młodzieży, o tym jak żyć ekologicznie, jak postępować w pięciu głównych obszarach: oszczędzania wody, energii, zdrowego odżywiania, zrównoważonego transportu, zmniejszania odpadów w przedszkolu, szkole, oraz własnym gospodarstwie domowym.

<foto; 2420;c="">

Każdy, kto chciałby sprawdzić swój poziom ekologicznego stylu życia, może to zmierzyć na podstawie ankiety, określającej nasze nawyki. Swój ślad można zmierzyć na http://www.sladekologiczny.pl/