30 marca 2010
Plastycznie o strażakach

25 marca, podczas ostatniej sesji rady powiatu legionowskiego odbyło się wręczenie nagród w powiatowym etapie XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego 2009/2010 dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda”.

Konkurs miał za zadanie promowanie i poszerzanie wiedzy, zarówno na temat bezpieczeństwa, jak i związanej z tym działalności służb ratowniczych, głównie straży pożarnej, uczestniczących w usuwaniu skutków wypadków, pożarów, nieszczęśliwych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych.

Wśród zgłoszonych prac 18 marca 2010 roku Powiatowa Komisja Konkursowa dokonała oceny przedstawionych prac i przyznała w poszczególnych grupach wiekowych następujące wyróżnienia.

I grupa (6–8 lat): Julia Szybicka – Szkoła Podstawowa nr 3 w Legionowie, Zuzanna Masłowska – Szkoła Podstawowa w Wólce Radzyminskiej.

praca Julii Szybickiej

praca Zuzanny Masłowskiej

II grupa (9–12 lat): Hanna Montowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Legionowie, Magda Prządak – Szkoła Podstawowa w Wieliszewie.

praca wykonana przez Hannę Montowską

praca Magdy Prządak

III grupa (13–16 lat): Karolina Pustelnik – Gimnazjum w Wieliszewie, Magdalena Karpinska – Gimnazjum w Wieliszewie.

praca Karoliny Pustelnik

praca Magdaleny Karpińskiej

Zwycięzcom nagrody wręczali Starosta Legionowski Jan Grabiec, Przewodniczący Rady Powiatu Szymon Rosiak oraz Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski.

Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk starosty Jana Grabca