3 marca 2010
"Powódź" opanowana

Dotychczasowe trudne warunki atmosferyczne i nagłe ocieplenie spowodowały, że lokalnie należy liczyć się z możliwością wystąpienia rozległych podtopień.

Informujemy, że w poniedziałek na granicy Marek i Nieporętu został usunięty zator na rzecze Czarnej. W wyniku tej operacji powstała fala, która rozlała się na lasy w okolicach Puszczy Słupeckiej, gdzie znajdują się zamieszkałe ogródki działkowe i domki letniskowe. Poziom wody, który wyniósł od 50 do 80 cm był przyczyną ewakuacji 12 osób. Schronienie zapewniła im Gmina Nieporęt.

Obecnie na terenach zurbanizowanych nie występuje zagrożenie powodziowe. Mogą jednak wystąpić lokalne podtopienia związane z roztopami. Wójt Gminy Nieporęt wprowadził w dniu wczorajszym (02.03) stan pogotowia przeciwpowodziowego. Zagrożenie obowiązuje na rzekach: Czarna, Beniaminówka. Stabilna sytuacja występuje na Wiśle, Bugu i Narwi.

Foto
Wysoki poziom wody był przyczyną ewakuacji ludności z działek w okolicach Puszczy Słupeckiej

Foto