24 lutego 2010
Marszałek w Starostwie

W ostatni piątek (19.02) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legionowie odbyło się spotkanie osób zaangażowanych w działania zmierzające do opracowania projektu „Zintegrowany monitoring wód i zlewni Jeziora Zegrzyńskiego”.

Spotkanie swoją obecnością uświetnił Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski. Obecni byli również przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Miasta Stołecznego Warszawy, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Regionalnego Zakładu Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Projekt przygotowany z udziałem ekspertów i pracowników naukowych z Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej planowany jest do przedłożenia Zarządowi Województwa Mazowieckiego jako projekt kluczowy w Indykatywnym Wykazie Projektów dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa mazowieckiego 2007-2013.
Projekt złożony zostanie w ramach Działania 4.4 RPOWM „Ochrona przyrody, zagrożenia i systemy monitoringu”.