"Sugar Man" w Kinie Otwartym na sztukę
14 czerwca 2021
"Sugar Man" w Kinie Otwartym na sztukę
Na zakończenie pierwszego półrocza z "KINIEM OTWARTYM na sztukę" zapraszamy na muzyczny film biograficzny „Sugar Man” – zdobywcę Oscara w kategorii Najlepszy dokument.
 
To wzruszający, porywający dźwiękami oraz niezwykłą historią nietuzinkowego artysty film „o nadziei, inspiracji i potędze muzyki”.
 
„Uniwersalna i zaskakująca opowieść o potędze przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu. Niewiarygodna, pełna niespodzianek, a do tego prawdziwa historia życia Sixto Rodrigueza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi, a o którym… nikt nie słyszał”. (materiały dystrybutora)
 
Gościem rozmowy po filmie będzie Bartosz Mikołaj Nazaruk – pochodzący z Sejn muzyk i pedagog, perkusista DAGADANA, Zakopower i Kayah. „Obecnie działa jako muzyk sesyjny i koncertowy oraz jako muzyk teatralny. Na swoim koncie ma wiele nagrań płytowych, utrzymanych w bardzo szerokiej stylistyce ‒ od symfonicznej muzyki klasycznej, jazz, pop, po muzyką z pogranicza free jazzu i awangardy. Jako muzyk koncertowy grał z: Leszkiem Możdżerem, Kayah, Piotrem Polkiem, Urszulą Dudziak, Marią Sadowską, Noviką, Janem Smoczyńskim, Haliną Mlynkovą, Kasią Popowską, Natalią Nykiel, Gienkiem Loską, Michałem Rudasiem i zespołem DAGADANA. Stara się łączyć tradycję z tym co nowe, żywiołowość muzyki ludowej z jazzem, drum'n'bassem czy rockiem”. (zakopower.pl/biografia-lukasz.php)
 
„Sugar Man”, 25 czerwca 2021 r., godz. 19.00: SEANS online; godz. 21.00: ROZMOWA Magdaleny Felis z Bartoszem Mikołajem Nazarukiem na profilu FB: facebook.com/powiatowa.instytucja.kultury.
 
Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu prosimy o przesłanie maila o treści: "SUGAR" na adres: animacja@pik.legionowski.pl do 24.06.2021 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona. (Przed wysłaniem maila należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS: https://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html).
 
ZAPRASZAMY!