Lem na sportowo
15 czerwca 2021

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym odnoszą imponujące sukcesy sportowe. Filip Olszewski i Wiktor Wenerski są chlubą szkoły, która wspiera ich pasje i mocno im kibicuje.

Uczeń klasy 1A Filip Olszewski od 6. roku życia nie rozstaje się z żeglarstwem i ma na swoim koncie liczne sukcesy - 1. miejsce na Mistrzostwach Polski Laser 4,7, 2. miejsce na Mistrzostwach Polski w sprincie Laser 4,7, 1. miejsce na Mistrzostwach Polski Laser Radial u17, 2. miejsce na Mistrzostwach Polski Laser Radial u19, 1. miejsce w Pucharze Europy Laser 4,7 oraz zwycięstwo na Mistrzostwach Hiszpanii. W tym sezonie zdobył już Puchar Spójni w klasie Laser 4,7, a w Pucharze Warszawy uplasował się na 2. pozycji w klasie Laser Radial. W planach Filipa jest start w Mistrzostwach Świata w klasie Laser Radial, które odbędą się w Arco we Włoszech pod koniec lipca.

Wiktor Wenerski, uczeń z klasy IB, judo trenuje od 7. roku życia. Obecnie jest juniorem młodszym, posiada zielony pas i walczy w kategorii 81 kg. Ostatnio na Mistrzostwach Warszawy zajął 2. miejsce, na Mistrzostwach Mazowsza sięgnął po zwycięstwo, a brąz przywiózł z Otwartych Mistrzostw Warszawy im. Jana Ślawskiego. Trenerem Wiktora jest nauczyciel WF z LO im. S. Lema - Przemysław Źródło.