28 sierpnia 2018

5. edycja Biegu Zająca startuje już we wrześniu

Serdecznie zapraszamy na "5. Bieg Zająca", objęty patronatem starosty legionowskiego, który odbędzie się w sobotę 22 września br. Trasa biegu będzie prowadziła malowniczą leśną trasą na terenie gminy Nieporęt.

"Pomaganie przez Bieganie" to hasło przewodnie wszystkich imprez biegowych, które organizuje Fundacja Active Life, wspierająca chorych na stwardnienie rozsiane (SM) oraz osoby z innymi niepełnosprawnościami.

Formuła zawodów angażuje zdrowych biegaczy w start osób chorych. Polega na tym, że każdy zarejestrowany uczestnik biegu głównego,  kupując  swój pakiet startowy, umożliwia osobie niepełnosprawnej bezpłatne wystartowanie w odrębnym biegu z asystentem "Zającem". Tym samym, każda osoba niepełnosprawna (również na wózku inwalidzkim) może zgłosić się do biegu  i wystartować na dystansie do 2 km z pomocą nie ponosząc żadnych kosztów uczestnictwa. Każdy niepełnosprawny zawodnik uzyska pomoc dedykowanego wolontariusza (nazywanego "Zającem"), który zaopiekuje się nim podczas całej trasy biegu. Taka formuła daje  możliwość wszystkim niepełnosprawnym biegaczom w pełni korzystać z przywilejów przeznaczonych dla biegaczy zdrowych, biorących udział w biegu głównym (przełaj) na dystansie 10 km i na dystansie 5 km.

Udział w biegu osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży jest bezpłatny.

Zachęcamy do zapisów: http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/657/5-bieg-zajaca.html

 

5. edycja dobroczynnego biegu otwartego pod nazwą "Bieg Zająca" z cyklu "Pomaganie przez bieganie", którego organizatorem jest Fundacja Active Life odbędzie się w Nieporęcie, trasa leśna (start i meta na terenie lasu w Kątach Węgierskich – wejście na start od strony Urzędu Gminy Nieporęt, Pl. Wolności 1)

Sobota 22 września 2018 r.
Biuro zawodów czynne w dniu biegu od godz. 8:00 do 12:00
BIEGI DZIECI od godz. 10:30
BIEG DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH - godz. 12:00
BIEG GŁÓWNY (10 km) oraz BIEG na 5 km - godz. 13:00 (wspólny start)
* BIEG GŁÓWNY na 10 km
* BIEG na 5 km
* Bieg z wolontariuszem „Zającem” dla osób chorych i niepełnosprawnych – do 2 km
* Bieg młodzieżowy – 1000 m
* Bieg zajączka dla najmłodszych – 200 m