7. Bieg Zająca
30 marca 2019
7. Bieg Zająca

To siódmy raz Fundacja Active Life we współpracy z Powiatem Legionowskim zastosowała formułę „pomaganie przez bieganie” organizując charytatywny Bieg Zająca. Wydarzenie dedykowane jest osobom niepełnosprawnym i chorym – w szczególności na stwardnienie rozsiane.

Ponad 400 osób – biegaczy chorych i niepełnosprawnych, zawodników oraz kibiców – wzięło udział w piątym Biegu Zająca, który odbył się 30 marca br., na granicy Nieporętu. To aż o 100 osób więcej w porównaniu z jubileuszową, 5. edycją imprezy. Wydarzenie zorganizowała, pomagająca osobom niepełnosprawnym i chorym, Fundacja Active Life we współpracy z Powiatem Legionowskim.

Niezwykle cieszy coraz większe zainteresowanie mieszkańców biegami charytatywnymi. Ideą jest zaproszenie do sportowej rywalizacji tych, którym pokonywanie dłuższych dystansów sprawia problemy. Obecność tytułowych „zająców” – wolontariuszy asystujących na trasie osobom chorym - wspiera je podczas biegu.

Jak w poprzednich edycjach niepełnosprawni pokonali dystans 2 km. Oprócz nich pobiegli zawodnicy trenujący na co dzień. Ci zmierzyli się na trasie 5 km i w biegu głównym - na 10 km. Tego dnia właściwie wszyscy mogli czuć się wygranymi. Każdy uczestnik swoim udziałem wsparł ideę Biegu Zająca – wydarzenia zwracającego uwagę na problemy chorych, ze szczególnym uwzględnieniem osób zmagających się ze stwardnieniem rozsianym.