Uczyli o wodzie bez lania wody
30 marca 2019
Uczyli o wodzie bez lania wody

Woda przestała mieć jakikolwiek tajemnice dla uczestników rodzinnego pikniku naukowego „Wszystko płynie, czyli co w wodzie piszczy” zorganizowanego 30 marca br. w filii Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Skierdach. Wydarzenie patronatem objął starosta legionowski.

Dla spragnionych wiedzy o wodzie przygotowano osiem stoisk: fizyczne, meteorologiczne, chemiczne, biologiczne, geologiczne, matematyczne, astronomiczne oraz technologiczne. Wizyta przy każdym z nich gwarantowała nie tylko solidną porcję wiedzy i uzyskanie odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, ale także dawała możliwość samodzielnego przeprowadzenia eksperymentów.

Organizatorami wydarzenia byli Fundacja Wega i filia Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Skierdach.