Absurdalna noc
9 października 2023
Absurdalna noc

Jest taki czas w roku, kiedy biblioteki w całym kraju przełączają się na inny tryb pracy.  Akcja „Noc Bibliotek” to sprawdzona formuła, podczas której czytelnicy mogą wziąć udział w niecodziennych aktywnościach przygotowanych przez bibliotekarzy.

W tym roku, pod hasłem „Absurd nie czytać”, 7 października na terenie powiatu legionowskiego odbyły się imprezy nawiązujące do motywu przewodniego wydarzenia. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie zorganizowała zabawę w przestrzeni miejskiej pod hasłem "Absurd nie czytać – to hasło znasz, więc z biblioteką grasz!”. Uczestnicy otrzymali zadania do wykonania, a najaktywniejsze i najbardziej kreatywne osoby zostały nagrodzone bonami upominkowymi.

Absurdalnych atrakcji nie zabrakło również w legionowskiej Poczytalni. Wypożyczalnia książek przeniosła się do wanny i namiotu bookdrive, uczestnicy świetnie bawili się kręcąc filmy w foto budce, mierząc się z pułapkami escaperoomu i grając w grę miejską. Nie zabrakło również spektaklu teatralnego oraz seansu filmowego z popcornem.

Na uczestników serockiej Nocy Bibliotek również czekało wiele atrakcji. Było wspólne czytanie bajek, warsztaty plastyczne, zagadki do rozwiązania. Na koniec chętni obejrzeli towarzyszący akcji film familijny „Pamiętnik Tatusia Muminka”.