Akcja krwiodawstwa w Nieporęcie
14 października 2020
Akcja krwiodawstwa w Nieporęcie

26 października (poniedziałek) w godz. 9.00 - 13.30 przy Urzędzie Gminy Nieporęt zostanie ustawiony ambulans do pobierania krwi.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą i mogą oddać krew, szczególnie teraz, w dobie pandemii, gdzie na długi czas wstrzymane były wszelkie akcje krwiodawstwa. Pandemia nie zmniejszyła zapotrzebowania na krew a wręcz przeciwnie, w związku z dyskwalifikacją określonej liczby dawców krew jest jeszcze bardziej potrzebna.
Centra krwiodawstwa wprowadziły dodatkowe procedury, które sprawiają, że oddawanie krwi jest nadal bezpieczne.

Akcja realizowana jest przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Legion" i współfinansowana ze środków Powiatu Legionowskiego w ramach zadania publicznego pn. „Krzewienie idei krwiodawstwa wśród mieszkańców Powiatu Legionowskiego w 2020 r.”