Artyści po sąsiedzku
15 października 2021
Artyści po sąsiedzku

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie pragnąc przybliżyć mieszkańcom powiatu legionowskiego sylwetki ludzi sztuki, którzy na swoje miejsce do życia i tworzenia wybrali jedną z miejscowości naszego powiatu, realizuje projekt "Mój sąsiad artysta, czyli sztuka za/ścianką".

Założenia projektu, dofinasowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, są ambitne. Będą to filmowe wywiady z artystami: plastykiem prof. Stanisławem Wieczorkiem, aktorką Jowitą Budnik, pisarką Zuzanną Śliwą, gitarzystą basowym Krzysztofem Ścierańskim, malarką Katarzyną Gawlik, pisarzem Adamem Michejdą, aktorem Andrzejem Grabarczykiem i wokalistką Gośką Andrzejewską. Część zrealizowanych już rozmów można obejrzeć tutaj.

Poza tym zaplanowano warsztaty kreatywnego pisania dla dorosłych i młodzieży, a dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych konkurs plastyczny, w którym najmłodsi przedstawią siebie jako artystów/artystki.

Warsztaty literackie "Kreatywne pisanie z Loesje" poprowadziła Marta Twarowska z fundacji Loesje Polska. Uczestnicy spotkali się 2 października w legionowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej, która była partnerem wydarzenia.

Fot. Powiatowa Instytucja Kultury