Artystycznie i na ludowo
27 maja 2024
Artystycznie i na ludowo

Kiermasz rękodzieła ludowego pod hasłem „Na skrzyżowaniu kulturowych szlaków” zorganizowano 26 maja w legionowskim Centrum Komunikacyjnym.

Organizatorzy, Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie oraz Poczytalnia Legionowo, zaprosili mieszkańców powiatu do hali dworca w Legionowie na spotkanie z rękodzielnikami i ich twórczością. Na miejscu można było nie tylko obejrzeć, ale też kupić prezentowane przedmioty.

Odbyły się również warsztaty robienia ludowych pająków krystalicznych prowadzone przez Małgorzatę i Tomasza Krajewskich (Studio Pająków), członków Stowarzyszenia Twórców Ludowych, a także występ Zespołu Tańca Ludowego „Promyki”.

Wydarzenie było okazją do przypomnienia o prowadzonej przez PIK akcji „Niezapominajka dla Ukrainy”. Kwiaty sadzone w przestrzeni publicznej mają upamiętnić poległych w obronie Ukrainy bohaterów i ofiary toczącej się za naszą granicą wojny.