Awaria oczyszczalni ścieków „Czajka”
31 sierpnia 2020
Awaria oczyszczalni ścieków „Czajka”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie informuje, że w związku z rozszczelnieniem rurociągów technologicznych transportujących ścieki z Warszawy lewobrzeżnej do oczyszczalni ścieków „Czajka” doszło do zrzutu ścieków nieoczyszczonych do rzeki Wisły.

Zaistniała sytuacja nie wpływa na pogorszenie jakości wody dostarczanej przez wodociągi zbiorowego zaopatrzenia dla mieszkańców powiatu legionowskiego, gdyż nie pochodzi ona z rzeki Wisły. Ponadto jakość wody w wodociągach jest pod stałym nadzorem sanitarnym.

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie apeluje o całkowite zaprzestanie korzystania z wody z rzeki Wisły do jakichkolwiek celów: bytowych, gospodarczych czy rekreacyjnych.