Bajeczny Karnawał
24 lutego 2020
Bajeczny Karnawał

W drugim tygodniu ferii Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprosiła dzieci i młodzież z terenu powiatu na szereg bajecznych atrakcji.

Cykl wydarzeń kulturalnych pn. „Karnawał bajek” nawiązywał do tematyki baśni, legend, mitów i bajek, zapoznając odbiorców z ich uniwersalnym przesłaniem i życiową mądrością.

W gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie, GCK w Jabłonnie, Ośrodka Kultury w Wieliszewie, CKiCz w Serocku oraz Pałacu w Jabłonnie młodsi i starsi mieszkańcy naszego powiatu mieli okazję obcować z różnymi formami sztuki, poszerzając horyzonty i rozwijając wyobraźnię. W ramach projektu dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach plastycznych, podczas których tworzono maski i przebrania karnawałowe, retro pokazie bajek z rzutnika, spotkaniu z bajarką, koncercie dla najmłodszych oraz balu przebierańców. Zaprezentowano także spektakl „Lem_oniada”, oparty na twórczości Stanisława Lema.