Centrum Poradnictwa i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka coraz bliżej
4 grudnia 2018
Centrum Poradnictwa i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka coraz bliżej

Prace przy budowie nowego skrzydła dla Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie przebiegają zgodnie z harmonogramem. Do końca roku budynek osiągnie stan surowy. Na realizację tej inwestycji Powiat przeznaczył 6 mln złotych.

Postęp prac jest już bardzo widoczny. Wylany został strop nad pierwszym piętrem budynku. Obecnie wykonywane są ściany ostatniego piętra, a następnie strop który jest elementem dachu budynku. Wykonawca zamówił także stolarkę okienną oraz centrale wentylacyjne dla całego obiektu.

Nowy budynek będzie miał dwa piętra i łączną powierzchnię 1140 m². Na parterze zlokalizowane zostanie przedszkole, a piętra zajmą Ośrodek Wczesnego Wspomagania Rozwoju oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Wszystkie sanitariaty i szatnie w planowanym obiekcie dostosowane zostaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. W piwnicach znajdą się pomieszczenia techniczne. Do każdej części prowadzić będą niezależne wejścia, a wszystkie zespoły pomieszczeń połączy wewnętrzny układ komunikacyjny. Na zewnątrz zaplanowano miejsca parkingowe.